3 këshilla më të mira për të vizituar Gjenevën me një buxhet

Shumica e njerëzve mendojnë se Gjeneva është kryeqyteti i Zvicrës. Në të vërtetë nuk është kështu. Qyteti i dytë më i madh në Zvicër shpesh quhet "qyteti i parqeve" sepse më shumë se 20% është i mbuluar në zona të gjelbërta. Shtë gjithashtu një qytet modern, kozmopolit, ku takohen arti, biznesi dhe luksi....
Lexo më shumë

TOP 4 Hotele në Stamboll për kënaqësi në udhëtim

Nëse vendosni të keni një pushim ekzotik, Stambolli është një qytet që do t’ju ​​fryjë mendjen. Qyteti më i madh në Turqi do t'ju ofrojë kuzhinë tradicionale, ndërtesa dhe xhami që janë disa shekuj të vjetra, dhe për të mos përmendur qendrat tregtare. Të gjithë mund të kenë një kohë të mirë në Stamboll....
Lexo më shumë

Shqyrtimi i rezervimit të fluturimeve të JustAirTicket leg, është mirë?

Për udhëtimin tonë nga San Francisko, SHBA në Papeete, Polinezia Franceze, ne kërkuam çmimet më të mira në këtë rrugë, duke krahasuar disa çmime në internet të udhëtimit në internet si Skyscanner, Kayak dhe WhereCanIFLY në të cilin gjetëm çmimin më të mirë për itinerarin tonë....
Lexo më shumë

Kiss And Fly përmbledhje e një prenotimi fluturimi

Për të rezervuar një fluturim nga Almaty, Kazakistani drejt Odessa, Ukrainë përmes Kievit, ne patëm mundësinë të përdorim dhe rishikojmë faqen e internetit të KissAndFly, e cila është një partner i faqes së internetit të krahasimit WhereCanIFly, që ofroi çmimin më të mirë në krahasim me Skyscanner dhe Kayak për atë kërkim ....
Lexo më shumë

Rezervimi me rishikimin e fluturimeve të MyHolidays

Rezervimi me MyHolidays mund të jetë një përvojë e këndshme dhe e shpejtë, siç më ndodhi shumë herë. Sidoqoftë, gjatë prenotimit të një fluturimi nga San Francisko në Papeete, pasi keni krahasuar çmimet në faqet e internetit të ndryshme si Skyscanner, Kayak dhe WhereCanIFLY, procesi i prenotimit ishte goxha zhgënjyes dhe ndjehej sikur MyHolidays ishte një mashtrim, pasi çmimi përfundimtar për të paguar ishte më e lartë se çmimi i shpallur....
Lexo më shumë

Sekreti Flying gabim fare

Me pak fjalë: është një frymëzim i mirë, por Secretflyng nuk është një website udhëtimi legit. Çmimet e dhëna në artikujt e tyre nuk mund të verifikohen, dhe, edhe më keq, ato të çojnë në faqet e internetit qesharake, në të cilat të gjitha është bërë për të bërë që të merrni sa më shumë ekstra të jetë e mundur, nga sigurimi në rezervë për vend, të gjitha që t'ju bëjnë të shpenzoni më shumë para se sa duhet....
Lexo më shumë

Shqyrtimi i rezervimit të Flixbus

Një mënyrë e shkëlqyer për të udhëtuar për në Evropë dhe Amerikën e Veriut, autobusët Flixbus janë të lehtë për t'u regjistruar. Faqja e internetit e tyre është e qartë, dhe është e mundur edhe të anulohet një biletë falas në rast gabimi dhe të rezervohet një tjetër pa paguar më, duke përdorur një kod zbritje nga anulimi i parë....
Lexo më shumë

Fluturimet Smartfares shqyrtim prenotim

Smartfares është një faqe interneti e mrekullueshme për të prenotuar fluturimet, siç tregon kontrolli ynë në një prenotim të udhëtimit nga Athina në Sofje, që vjen pas duke u përpjekur për një faqe interneti tjetër që u përpoq të na ngarkonte një shtesë prej 10% në pagesë për asnjë arsye....
Lexo më shumë

Rishikimi i rezervimit të fluturimit Tripmonster.fi

Faqja e internetit të tripmonster.fi, ndonjëherë e lidhur me faqet e tjera që pretendojnë të "gjejnë marrëveshje sekrete për fluturime", zakonisht nuk jep çmimin e premtuar për biletën. Prandaj, ne nuk e rekomandojmë përdorimin e saj, siç mund ta shihni më poshtë....
Lexo më shumë

A është faqja e internetit e prenotimit të mashtrimit të rrjetit të fluturimeve? Shqyrtime të fluturimit

A është Flightnetwork një uebfaqe mashtrimi? Epo, pas qindra prenotimeve pa problem me faqet e tjera, kjo duket si një nga disa mollët e këqija. Ne u përpoqëm të rezervonim një fluturim me faqen e tyre të internetit fluturuese, vetëm për të marrë një email duke thënë se ata nuk mund të prenotojnë biletën, dhe u përpoqëm të na telefononi....
Lexo më shumë

Rishikimi i fluturimeve të kajakëve

Fluturimet popullore dhe faqet e internetit të krahasimit të hoteleve Kayak kanë disa veçori shumë të dobishme, sidomos kërkimi fleksibël 3 ditë dhe opsioni i aeroporteve aty pranë, duke e bërë atë një faqe interneti të zgjedhur të paktën për të gjetur datën më të mirë të udhëtimit dhe rrugën kur jeni fleksibël....
Lexo më shumë

Krahasimi i fluturimit në Bogota me Parisin

Një fluturim në Bogotë për në Paris, udhëtim i rrumbullakët, është më i lirë në Skyscanner me 2 ndalesa, dhe në fluturim me 1 ndalesë ose të drejtpërdrejtë. 2 ndalesa shet në 3700990 $ COP dhe më shumë, ai ndalon fluturimet fillojnë në 3995845 $ COP, dhe fluturimet direkte fillojnë me 5031353 $ COP....
Lexo më shumë

Fluturimi i lirë Bogota në Auckland një mënyrë

Duke kërkuar një biletë me një distancë nga Bogota, Kolumbi në Auckland, Zelanda e Re më 4 shkurt, çmimet mund të fillojnë në një US $ 1000, por me një kapur: fluturimet me këtë çmim janë me linja ajrore të ndryshme dhe pasagjeri duhet të kontrollojë në për fluturimin e ardhshëm në aeroport, dhe nuk përfshijnë bagazhin - lidhjet ndoshta nuk do të lejojnë kohë të mjaftueshme për të marrë bagazhin dhe kontrolloni atë me linjen ajrore tjetër....
Lexo më shumë

Kiev të fluturimeve në Chiang Mai

Fluturimet më të lira nga Chiang Mai në Kiev janë me Qatar Airways për 603 $ fluturim të rrumbullakët udhëtimi me zbritje në Doha në Skyscanner. Në detaje, kontrolli ynë për fluturime të lira në Chiang Mai nga Kievi, duke kërkuar një fluturim të rrumbullakët me kompanitë ajrore të Qatar Airways na dha rezultatet e mëposhtme:...
Lexo më shumë

Strasburg në Varshavë

Fluturimet më të lira nga Varshava në Strasburg janë me Lufthansa për 227 € fluturim të rrumbullakët udhëtim me KAYAK me transferim në Frankfurt. Disa fluturime mund të gjenden për pak euro më pak, por kohët e lidhjes së më shumë se 20hours janë vetëm jorealiste, nëse nuk dëshironi të vizitoni Amsterdamin ose një qytet tjetër evropian gjatë transferimit....
Lexo më shumë

Strasburg në Kiev fluturime

Fluturimet më të lira nga Kievi në Strasburg janë me Lufthansa për 189 € fluturim të rrumbullakët udhëtim në WhereCanIFLY me transferim në Frankfurt. Disa fluturime mund të gjenden për pak euro më pak, por kohët e lidhjes së më shumë se 20hours janë vetëm jorealiste, nëse nuk dëshironi të vizitoni Amsterdamin ose një qytet tjetër evropian gjatë transferimit....
Lexo më shumë

Rishikim i Booking.com

Sigurimi i paketave të udhëtimit të përballueshme dhe interesante, Booking.com është një website i lidhur me udhëtimet, me seli në Holandë, i cili është pjekur nga një grup i vogël entuziastësh udhëtimi në një nga kompanitë më të mëdha të tregtisë elektronike të udhëtimit në botë. Me mbi 15,000 punonjës, kjo kompani ka zyrën e saj në pothuajse 70 vende të ndryshme anembanë globit....
Lexo më shumë

Trajnimi i biletave TER SNCF prenotim i Grand Strasburg

Rezervimi i një bilete në rajonin më të madh në Francë (Alsace, Lorraine, Champagne-Ardennes, rajoni i madh nga Strasburgu në Reims, me Nancy dhe Metz), është shumë e lehtë në faqen e internetit TER. Bilet e dhëna duhet të jenë të shtypura, dhe duhet të përdoren me një kartë krediti....
Lexo më shumë