Fluturime të lira komente Smartfares

Fluturime të lira komente Smartfares [Shqiptar]

Shqyrtime të lira të airfaire Smartfares.com

Smartfares.com, numri i telefonit +570015088266, është një agjenci udhëtimi online, duke siguruar fluturime, hotele, makina dhe cruises. Çmimet e tyre janë disa nga më të ulëtat në treg dhe përdoren për krahasim me agjencitë konkurruese në faqet e internetit si wcifly.com.

Ku mund të FLY? Frymëzim udhëtimi dhe prenotim
Smartfares.com fluturime të lira, bileta të lira ajrore, airfaires lirë dhe zbritje

Fluturime Smartfares

Në shembullin më poshtë, ne jemi duke kërkuar për një fluturim nga Kievi në Varshavë, gjë që kërkon një kontroll të pasaportës, për një largim në ditën pas prenotimit.

Kërkimi fillon duke plotësuar formularin e tyre, i cili lejon të gjitha opsionet e kërkimit të fluturimit standard, bileta me një drejtim, fluturimi i kthimit ose udhëtimi i rrumbullakët, dhe fluturimet me shumë qytete, në rast se më shumë se 2 segmente dhe nëse ardhja e segmentit të dytë nuk është e njëjtë me atë të parë.

Është gjithashtu e mundur që të krahasohen tarifat me plus ose minus 3 ditë, në mënyrë që të gjeni ato më të ulëta kur të jeni fleksibël.

Formulari i plotësuar, shfaqet një ekran pritës ndërsa rezultatet e kërkimit janë duke u tërhequr, gjë që zakonisht merr vetëm disa sekonda.

Kuotat e lira të fluturimit nga Smartfares

Rezultatet e kërkimit janë të qarta, dhe çmimet e treguara përfshijnë të gjitha shpenzimet, asnjë tarifë e fshehur nuk fshihet pas këtij çmimi dhe është çmimi përfundimtar që duhet paguar.

Praktika e anulimit të Smartfares, anulimi i lirë 24 orësh duhet të blihet si shtesë, dhe nuk zbatohet në të gjitha fluturimet nëse nuk është paguar shtesë për një anulim të mundshëm.

Është gjithashtu e mundur që të vendosni një alarm çmimesh për fluturimet, që do të thotë se faqja Smartfare do të kërkojë periodikisht çmime të përditësuara për këtë fluturim dhe t'ju dërgojë me email këtë rezultat, duke ju bërë të ditur nëse çmimi ka shkuar lart ose poshtë që nga vizita juaj e fundit .

Edhe pa zgjedhur opsionet e datave fleksibël në ekranin e formës, një opsion është në dispozicion nga rezultatet e kërkimit për të parë mundësitë fleksibël të datave për atë kërkim, drejtpërdrejt me anë të klikimit të një butoni.

Nëse nuk lëvizni sa duhet për hapin e ardhshëm, mund të jetë që çmimet nuk janë më të disponueshme, prandaj shfaqni një mesazh që çmimet tuaja kanë skaduar, siç mund të jetë rasti kur është i papunë më shumë se 5 minuta.

Kjo nuk varet nga Smartfares, por vjen direkt nga linjat ajrore që i përditësojnë çmimet e tyre shumë rregullisht dhe kërkimi duhet të përsëritet çdo 5 minuta për të përditësuar çmimet.

Është gjithmonë e mundur që të përdorim numrin e telefonit të Smartfares +570015088266 për t'i kontaktuar ata drejtpërdrejt.

Sapo të jetë bërë pagesa, faqja e internetit Smartfares do të shfaqë direkt kodin e rezervimit, i cili do të përdoret për të kontrolluar më vonë në ajër, ose për momentin të shoh statusin e porosisë, duke përdorur mjetin e rezervimit në krye të faqes.

Statusi i Smartfares në pritje

Pasi të jetë dhënë kodi i prenotimit, fluturimi do të shfaqet si status në pritje në faqen e tyre të internetit, kjo është për shkak të arsyes se sapo të krijohet kod rezervimi, kompania ajrore ende duhet të lëshojë biletën përkatëse.

Ky proces mund të zgjasë deri në 72 orë, sidomos në fundjavë, meqë kompanitë ndonjëherë kërkojnë një verifikim të rastësishëm manual për të siguruar që çmimi i dhënë i respekton politikat e tyre dhe gjithashtu një kontroll financiar për të siguruar që mënyra e pagesës së përdorur është e saktë .

Sapo të kryhen këto kontrolle, fluturimi duhet të ishte me bileta dhe tani është i përdorshëm për kontroll online në linjën ajrore dhe mund të fluturosh!

Në shembullin tonë, ne kemi blerë fluturimin në mbrëmjen e së dielës rreth orës 16:00, për një largim të hënën pasdite në orën 14:00.

The Statusi i Smartfares në pritje was shown until the Monday morning, a few hours before the flight, and already well in the airline checkin timeframe.

Komentet e Smartfares

Është gjithashtu e mundur të krahasoni çmimet e Smartfares me çmimet e agjencive të tjera të udhëtimit online, duke përdorur krahasuesit e udhëtimeve si wcifly.com.

Ku mund të FLY? Frymëzim udhëtimi dhe prenotim

Mund të kem besim në Smartfares, Është smartfares legit

Po, kjo është një agjenci standarde e udhëtimit, shih më lart se si arritëm të rezervonim një biletë fluturimi pa ndonjë problem në faqen e tyre të internetit dhe çmimi i dhënë në faqen e internetit të krahasimit ishte ai që fitohej dhe paguhej.

A është Scam Smartfares? Jo, nuk është, siç u shpjegua më sipër.

A është Smartfares një faqe interneti e sigurt

Po, Smartfares është një website i sigurt dhe mund të përdoret për të rezervuar bileta fluturimi dhe produkte të tjera udhëtimi.

Faqja e internetit është në dispozicion në gjuhët e mëposhtme:

 • Arabisht ((لعربي,

 • Kineze e thjeshtuar (简体 中文),

 • Kinezisht (繁體 中文),

 • Çeke (Čeština),

 • Anglisht,

 • Farsi / Persishtja ((فارسی,

 • Frëngjisht (Français),

 • Gjermanisht (Deutsch),

 • Greqisht (Ελληνικά),

 • Hebraisht ((עברית,

 • Indonesian (Bahasa Indonesia),

 • italisht (Italiano),

 • Japonisht (日本語),

 • Korean (한국어),

 • Portugalisht (Português),

 • Rusisht (Русский),

 • Spanjisht (Español),

 • Thai (ภาษา ไทย),

 • Turqisht (Türkçe),

 • Vietnamisht (Tiếng Việt).

Monedhat në vijim mund të përdoren për të kontrolluar çmimet:

 • USD Shtetet e Bashkuara Dollar,

 • GBP Angli Pounds,

 • Euro Euro,

 • INR Rupee të Indisë,

 • AUD Dollarë Australi,

 • CAD Dollarë Kanada,

 • SGD Dollarë Singapor,

 • CHF Franga Zvicër,

 • MYR Malajzi Ringgits,

 • JPY Japoni Yen,

 • CNY Kina Yuan Renminbi,

 • NZD Dollarë të Re Zelanda e Re,

 • THB Tajlandë Baht,

 • HUF Hungari Forint,

 • AED Dirham i Emirateve të Bashkuara Arabe,

 • HKD Hong Kong Dollarë,

 • MXN Meksikë Pesos,

 • ZAR Afrika e Jugut Rand,

 • PHP Filipine Pesos,

 • SEK Suedia Kronor,

 • IDR Indonezia Rupiahs,

 • SAR Arabia Saudite Riyals,

 • BRL Brazil Reais,

 • TRY Lira e Turqisë,

 • KES Shilingat Kenia,

 • KRW Koreja e Jugut Won,

 • EGP Paund egjiptian,

 • IQD Dinarë i Irakut,

 • NOK Norvegji Kroner,

 • KWD Kuvajt Dinarë,

 • DKK Danimarkë Kroner,

 • RUB Rusi Rubles,

 • PKR Rupee Pakistan,

 • ARS Pesos Argentine,

 • CLP Pesos Kili,

 • COP Pesos kolumbiane,

 • CZK Republika Çeke Koruny,

 • ILS Izrael Shekël i ri,

 • OMR Rials Omanë,

 • PLN Poloni Zlotych,

 • QAR Katari Riyals,

 • TWD Tajvan Dollarë të Re,

 • VND Vietnam Dong,

 • BOB Bolivi Bolivianos,

 • PEN Peru Nuevos Soles,

 • UYU Pesos Uruguaj.

Smartfares.com fluturime të lira, bileta të lira ajrore, airfaires lirë dhe zbritje
RatingRatingRatingRatingRating Fluturime të lira komente Smartfares Mjaft mirë, ata dorëzojnë biletat ashtu siç u premtua.

Fluturime të lira komente Smartfares rekuizitë

 • Opsioni i anulimit falas
 • Airfare lirë
 • Kërkim fleksibil

Fluturime të lira komente Smartfares Cons

 • Asnjë krahasim me faqet e internetit të tjera
 • Numrat e kontaktit nuk janë të qarta
 • Biletat mund të jenë të gjata

Artikuj të ngjashëm


Comments (0)

Lini një koment