Bravofly anmeldelse

Bravofly anmeldelse [Dansk]

Bravofly reservation anmeldelse

Vi brugte Bravofly hjemmeside til at bestille en billet, og var meget tilfredse, alt gik godt. Bravofly-webstedet er ret nemt at bruge, har ikke skjulte omkostninger og leveret billetten som lovet og til tiden.

Bravofly - flyrejser og rejser til hele verden

Bravofly billet booking grundlæggende oplysninger

bookingprocessen på Bravofly, efter at have fundet en flyvning, begynder med at indtaste grundlæggende passageroplysninger, f.eks. Navn, efternavn, køn, fødselsdato.

Det er direkte muligt at tilføje en anden bagage ved booking, hvis det er nødvendigt, og bagageindstillingerne inkluderet i flyvningen - eller ikke medtaget i det tilfælde - vises tydeligt på hjemmesiden.

Turoversigten er tilgængelig på højre side af skærmen for at sikre, at flyet, der bookes, er korrekt.

Total pris er også tydeligt vist uden skjulte gebyrer og med en ekstra rabat eksklusiv til Bravofly.

bagageprisen er dog generelt dyrere end at gøre det selv med flyselskabet efter at have modtaget billetten.

Det er muligt at gøre billetten fleksibel til yderligere 18USD, hvilket er en god aftale, hvis du ikke er sikker på din præcise flyvetid, og vil holde dine muligheder åbne for lave omkostninger.

Endelig kan en præmiepakke reserveres, som omfatter tjenester relateret til billetændring generelt, hvilket ikke er nyttigt for de fleste flyvninger, men kan være i nogle situationer.

Men vi sætter pris på, at i modsætning til nogle konkurrenter er de ekstra muligheder diskret, og hjemmesiden fokuserer på, hvad der virkelig betyder noget, som får dig til at få det fly, du har brug for, og ikke på at sælge dig ekstra, som du slet ikke har brug for.

Efter at have indtastet grundlæggende oplysninger, kan du fortsætte til næste trin.

Bravofly billet booking betaling

Det er muligt at få en ekstra forsikring for tabt bagage, hvilket vil tilbyde op til 1000USD, hvis bagagen er forsinket mere end 4 dage. Anbefales meget hvis flyvningen inkluderer en forbindelse på 30 minutter eller mindre, og især hvis der er et flyselskabsændring.

I så fald er risikoen for, at din bagage forsinkes, meget høj, og for kun 6 $ ekstra kan du tjene op til 1000 $.

Har vi allerede været i den situation, kan vi sikre dig, at det er værdigt!

Men for de fleste fly, især direkte flyvninger, er denne mulighed ikke rigtig nyttig.

Herefter skal du indtaste kontaktnavnet og e-mailen, som ikke nødvendigvis er passageren.

Tid til betalingsoplysningerne, og Bravofly tilbyder mange forskellige betalingsmetoder, herunder alle slags kredit- og betalingskort, plus Paypal, hvilket kan være meget nyttigt i nogle situationer.

En vis form for betalinger kan medføre et par ekstra dollars på regningen, da kreditkortselskaberne opkræver denne ekstra dollar.

Når oplysningerne er indtastet, skal brugeren acceptere hvorfor alle Bravofly-politikker for at kunne fortsætte til betaling.

En sidste irriterende popup vil bede om at bekræfte, at du ikke vil tilføje nogen rejseforsikring til din rejse. I tilfælde af at du køber med kreditkort, har du sandsynligvis ikke brug for ekstra rejseforsikring, da de er inkluderet i de fleste standardkreditkort, som du bør dobbeltsjekke med din bank.

Bravofly reservation id

Betalingen vil så gå igennem, afhængigt af køberens bankoplysninger og betalingssystem.

After that, Bravofly reservation id will directly be displayed. Keep this information in order to access later on the corresponding booking, as this code will be used for any exchange with Bravofly travel agency.

Bravofly login

Selv før du har modtaget reservationsbekræftelsen, er det muligt at logge ind på deres hjemmeside, hvor alle reservationer svarende til e-mailen vil blive opført, herunder den seneste, der netop er blevet købt.

Reservationerne kan hentes af deres reservations-id, som genereres af Bravofly.

Bravofly billet bekræftelse

After a while, a Bravofly billet bekræftelse will be sent in a Bravofly email, which contains again the Bravofly reservation id, as well as other information.

Bravofly e-billet

Når bekræftelsen af ​​flyselskabet er udstedt, sendes billetten via e-mail af Bravofly, der indeholder bookingkoden, der senere kan bruges til at kontrollere flyet med flyselskabet og andre nyttige oplysninger, herunder flyvetider, antal bagage tilladt, e-billet nummer og meget mere.

Bravofly - flyrejser og rejser til hele verden

Bravofly kundeservice

Kundeservice af Bravofly kan nås direkte via telefon på følgende numre:

Bravofly USA kontakt nummer +19176282152
Bravofly Australien kontakt nummer 0061 (0) 280810934
Bravofly Danmark kontakt nummer 004582568473
Bravofly Tyskland kontakt nummer 0049 (0) 8912231527
Bravofly Spanien kontakt nummer 0034911365739
Bravofly Frankrig kontakt nummer 0176545097
Bravofly Italien kontakt nummer 0221803729
Bravofly Ungarn kontakt nummer 003619993407
Bravofly Norge kontakt nummer 004721937164
Bravofly Østrig kontakt nummer 08006648882
Bravofly Portugal kontakt nummer 00351210053103
Bravofly Schweiz kontakt nummer 0805638086
Bravofly Sverige kontakt nummer 0046852503807
Bravofly UK kontakt nummer 08000834000
Bravofly - flyrejser og rejser til hele verden
RatingRatingRatingRatingRating Bravofly anmeldelse Fantastisk websted både til at booke fly og for at administrere reservation, med en enkel proces, klart interface og hurtig levering.

Bravofly anmeldelse Fordele

  • Enkel bookingproces
  • Klar webgrænseflade
  • Mulighed for at administrere bookinger fra deres hjemmeside

Bravofly anmeldelse Ulemper

  • Eticketlevering kan virke lidt lang
  • Flere skærmbilleder for at komme til den endelige reservation
  • Priserne er for billige!

Lignende artikler


Kommentarer (0)

Efterlad en kommentar